Και τώρα «βουλιάξτε» την Ιταλία | AEK Fans Blog

Και τώρα «βουλιάξτε» την Ιταλία

Written By d pourn on Τρίτη, 16 Αυγούστου 2016 | 15:11

Την πρόκριση στα ημιτελικά θα διεκδικήσει η εθνική ομάδα πόλο, απέναντι στην Ιταλία (22.30), ενώ μια θέση στο βάθρο αναζητά ο Σπύρος Γιαννιώτης. Ρίχνεται στη μάχη η Κατερίνα Στεφανίδη. 


Ώρα Ελλάδας στο Ρίο, με τους Έλληνες αθλητές να συνεχίζουν να δίνουν τις δικές τους μάχες για διάκριση.

Η εθνική ομάδα του πόλο, αντιμετωπίζει την Ιταλία στα προημιτελικά (22.30) και θέλει να κάνει τον άθλο, διεκδικώντας το πρώτο ολυμπιακό μετάλλιο της Ελλάδας σε ομαδικό άθλημα.

Τη μάχη του για μια θέση στο βάθρο, θα δώσει ο Σπύρος Γιαννιώτης στα 10 χλμ. ανοικτής θάλασσας. Αυτή είναι η μεγάλη στιγμή για τον 4ο ολυμπιονίκη του Λονδίνου που θα ψάξει το μοναδικό μετάλλιο που λείπει από τη συλλογή του.

Στο επί κοντώ, η Κατερίνα Στεφανίδη ξεκινάει στα προκριματικά (15.45) ενώ Πλατανιώτη και Παπάζογλου αγωνίζονται στον τελικό της συγχρονισμένης κολύμβησης.

Οι ελληνικές συμμετοχές

Ανοικτή Θάλασσα

15:00 Σπύρος Γιαννιώτης (10 χιλιόμετρα ΤΕΛΙΚΟΣ)

Στίβος

15:45 Κατερίνα Στεφανίδη (επί κοντώ, προκριματικά)
17:13 Ελισάβετ Πεσιρίδου (100μ. προκριματικά)
17:20 Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (Δίσκος ΤΕΛΙΚΟΣ)
17:50 Λυκούργος Τσάκωνας (200μ., προκριματικά)
02:40 Κώστας Δουβαλίδης (110μ. εμπόδια, ημιτελικά)
03:05 Χάιδω Αλεξούλη (μήκος, προκριματικά)
* στις 04:45 θα γίνει και ο τελικός στα 100μ. εμπόδια

Πόλο

22:30 Ελλάδα-Ιταλία (προημιτελικά)

Ποδηλασία πίστας

16:18 Χρήστος Βολικάκης (Κέιριν)

Συγχρονισμένη Κολύμβηση

20:00 Ευαγγελία Πλατανιώτη/Εβελίνα Παπάζογλου (ντουέτο, ΤΕΛΙΚΟΣ)

Ιστιοπλοΐα

19:05 Παναγιώτης Μάντης/Παύλος Καγιαλής (470 ανδρών, 8η, 9η & 10η ιστιοδρομία)

Το σημερινό πρόγραμμα

ΣΤΙΒΟΣ

15.30 5.000μ Γυναικών (προκριματικές σειρές)
15.45 Επί κοντώ Γυναικών (προκριματικά)
15.50 Τριπλούν Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16.30 1.500μ Ανδρών (προκριματικές σειρές)
17.05 100μ εμπόδια Γυναικών (προκριματικές σειρές)
17.20 Δισκοβολία Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17.50 200μ Ανδρών (προκριματικές σειρές)

02.30 Ύψος Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
02.35 Ακοντισμός Γυναικών (προκριματικός, Α΄ γκρουπ)
02.40 110μ εμπόδια Ανδρών (Ημιτελικές σειρές)
03.05 Μήκος Γυναικών (προκριματικά)
03.10 400μ εμπόδια Γυναικών (Ημιτελικές σειρές)
03.35 400μ εμπόδια Ανδρών (Ημιτελικές σειρές)
03.50 Ακοντισμός Γυναικών (προκριματικός, Β΄ γκρουπ)
04.00 200μ Γυναικών (Ημιτελικές σειρές)
04.30 1.500μ Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
04.45 110μ εμπόδια Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

20:00 Δίζυγο ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
20:47 Ασκήσεις εδάφους γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
21:34 Μονόζυγο ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ

14:30-18:30 Ημιτελικά διπλά Ανδρών
Ημιτελικά διπλά Γυναικών
23:30-05:00 Προημιτελικά Γυναικών
Μικρός τελικός Μικτών

ΠΥΓΜΑΧΙΑ

17:00 Προημιτελικοί 51 κιλά Γυναικών
17:30 Προημιτελικοί 56 κιλά Ανδρών
18:00 Προημιτελικοί 64 κιλά Ανδρών
18:30 Ημιτελικός 81 κιλά Ανδρών
18:45 Προημιτελικοί +91 κιλά Ανδρών
23:00 Προημιτελικοί 51 κιλά Γυναικών
23:30 Προημιτελικοί 56 κιλά Ανδρών
00:00 Προημιτελικοί 64 κιλά Ανδρών
00:30 Ημιτελικός 81 κιλά Ανδρών
00:45 Προημιτελικοί +91 κιλά Ανδρών
01:15 ΤΕΛΙΚΟΣ 60 κιλά Ανδρών

ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΗΡΕΜΩΝ ΝΕΡΩΝ

15:00-16:40
Κ1 ανδρών 1000μ. (ΤΕΛΙΚΟΣ)
Κ2 γυναικών 500μ. (ΤΕΛΙΚΟΣ)
Κ1 γυναικών 200μ. (ΤΕΛΙΚΟΣ)
C1 ανδρών 1000μ. (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

16:00 Ατομικό Σπριντ Γυναικών (Προημιτελικά)
16:18 Κεϊρίν Ανδρών (1ος Γύρος)
16:57 Omnium Γυναικών (Time Trial ? 4/6)
17:25 Κεϊρίν Ανδρών (Ρεπεσάζ)
17:46 Ατομικό Σπριντ Γυναικών (Θέσεις 5-8)
22:00 Ατομικό Σπριντ Γυναικών (Ημιτελικά)
22:10 Omnium Γυναικών (Flying Lap ? 5/6)
22:46 Κεϊρίν Ανδρών (2ος Γύρος)
23:05 Omnium Γυναικών (Points Race ? 6/6) - ΜΕΤΑΛΛΙΑ
23:44 Ατομικό Σπριντ Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
00:14 Κεϊρίν Ανδρών (Θέσεις 7-12)
00:20 Κεϊρίν Ανδρών (θέσεις 1-6) - ΜΕΤΑΛΛΙΑ

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

16:00 3μ. Ανδρών (Ημιτελικός)
00:00 3μ. Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΙΠΠΑΣΙΑ

16:00-19:30 Υπερπήδηση εμποδίων

ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

15:00 10χλμ. κολύμβησης σε ανοιχτή θάλασσα Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:00 - 22:45 Finn Ανδρών (Ιστιοδρομία ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ)
Laser Ανδρών (Ιστιοδρομία Medal Race)
Nacra 17 (Ιστιοδρομία ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ)
Laser Radial Γυναικών (Ιστιοδρομία Medal Race)
49er Ανδρών (10η, 11η και 12η Ιστιοδρομίες)
49er FX Γυναικών (10η, 11η και 12η Ιστιοδρομίες)
470 Ανδρών (8η, 9η και 10η Ιστιοδρομία)
470 Γυναικών (8η, 9η και 10η Ιστιοδρομία)

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΜΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

20:00 Ντουέτο (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

17:00-20:00 Μικρός τελικός ομαδικών Ανδρών
01:30-04:45 ΤΕΛΙΚΟΣ ομαδικών Ανδρών

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

21:30 +105 κιλά Ανδρών (Β΄ γκρουπ)
01:00 +105 κιλά Ανδρών (Α΄ γκρουπ) - ΤΕΛΙΚΟΣ

ΠΑΛΗ

16:00-19:00 Ελληνορωμαϊκή 66κ., 98κ. - Προκριματικά/ρεπεσάζ
22:00-01:00 Ελληνορωμαϊκή 66κ., 98κ. - ΤΕΛΙΚΟΙ

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΙ

Άνδρες
Ημιτελικά

Γυναίκες
Ημιτελικά

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Άνδρες

17:00 Ουγγαρία-Μαυροβούνιο
18:20 Σερβία-Ισπανία
21:10 Βραζιλία-Κροατία
22:30 Ελλάδα-Ιταλία

ΜΠΑΣΚΕΤ

Γυναίκες

Προημιτελική Φάση
17:00 Αυστραλία-Σερβία
20:30 Ισπανία-Τουρκία
00:45 ΗΠΑ-Ιαπωνία
04:15 Γαλλία-Καναδάς

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γυναίκες

Ημιτελική Φάση
19:00 Βραζιλία-Σουηδία
22:00 Γερμανία-Καναδάς

ΒΟΛΕΪ

Γυναίκες

Προημιτελική Φάση

16:00 Κορέα-Ολλανδία
20:00 Ιαπωνία-ΗΠΑ
00:00 Ρωσία-Σερβία
04:15 Βραζιλία-Κίνα

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Γυναίκες

Προημιτελική Φάση

16:00 Βραζιλία-Ολλανδία
19:30 Ισπανία-Γαλλία
23:00 Σουηδία-Νορβηγία
02:30 Ρωσία-Ανγκόλα

ΧΟΚΕΙ

Άνδρες

Ημιτελική Φάση

18:00 Αργεντινή-Γερμανία
23:00 Βέλγιο-Ολλανδία

*sport-fm.gr

Δημοσίευση σχολίου

Πείτε και εσείς την γνώμη σας!

Recommended site for football streaming: First Row Sports

Join Us On Facebook

Please Wait 10 Seconds! Close

Powered By | blogger widgets

 
Copyright © 2010 - 2016. AEK Fans Blog - All Rights Reserved
Created by Dimitris Pourn